SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg
Konståkning
TROLLSTJÄRNAN HT 2018
Lite bilder från bakom kulisserna. Stort tack till KK TV:s sponsorer, varav några skymtar på bild.
KK TV arrangerade stjärntävlingen TROLLSTJÄRNAN i Trollhättans Ishall lördagen d 3 november 2018

Tidschema

11.00 Miniorer Stjärnklass Grupp 1

12.20 Miniorer Stjärnklass Grupp 2

13.30 Lunch och Prisutdelning för Miniorer Stjärnklass grupp 1 och grupp 2

14.15 Ungdom 13 Stjärnklass och Ungdom 15 Stjärnklass

14.45 Ungdom 13_1 Stjärnklass

16.05 Ungdom 15_1 Stjärnklass och Ungdom 13 B

16.15 Prisutdelning för samtliga ungdomsklasser och därefter isdisco


För deltagarlista fördelat på klasser, läs mer här.

För resultat: läs mer och följ länkar under "nyheter"

Tack för en väl genomförd tävling!
UPPDATERING - RESULTAT TROLLSTJÄRNAN 3 NOV 2018
2018-11-04 20:39
Enligt tävlingsregelmentet redovisar vi endast resultaten från följande klasser på Trollstjärnan 3 nov:


Klicka på respektive grupp för att komma till resultatsidan!

TACK FÖR DENNA GÅNG!
2018-11-04 09:16
KK TV:s tävlingsåkare på Trollstjärnan poserar på isen. Bra jobbat, alla!
Trollstjärnan HT 2018 är nu genomförd och KK TV vill passa på att tacka alla deltagare, tränare, funktionärer, föräldrar/publik, bedömare och ishallspersonal för ett väl genomfört arrangemang.
Vi vill också framföra ett stort tack till våra sponsorer till tävlingen.


UPPDATERING 1 NOV: STARTLISTOR TROLLSTJÄRNAN
2018-11-01 22:45
Nu är lottningen klar och du hittar startordning för respektive klass genom att klicka på klassen.

Du kan även söka upp din startlista direkt under fliken "dokument"

UPPDATERING: PREL TIDS-SCHEMA OCH DELTAGARLISTA
2018-10-25 21:30

Preliminärt tidsschema Trollstjärnan 2018


Lördagen den 3 november

11.00 Miniorer Stjärnklass Grupp 1

12.20 Miniorer Stjärnklass Grupp 2

13.30 Lunch och Prisutdelning för Miniorer Stjärnklass grupp 1 och grupp 2

14.15 Ungdom 13 Stjärnklass och Ungdom 15 Stjärnklass

14.45 Ungdom 13_1 Stjärnklass

16.05 Ungdom 15_1 Stjärnklass och Ungdom 13 B

16.15 Prisutdelning för samtliga ungdomsklasser och därefter isdisco


Deltagare

Minorer stjärnklass grupp 1

Elin

Andersson

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Ruben

Bavington

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Myna

Berg

Lidköpings Konståkningsklubb

Evelina

Corell

Uddevalla Konståkningsförening

Clara

Eijerstam

Uddevalla Konståkningsförening

Viola

Ekelund

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Lias

Engdahl

Uddevalla Konståkningsförening

Klara

Eriksson

Uddevalla Konståkningsförening

Thilly

Eriksson

Uddevalla Konståkningsförening

Sofie

Henrell

Konståkarna Borås

Mathilda

Jacobsson

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Nathalie

Kavak

Skövde Konståkningsklubb

Audrina

Lajthiza

Lidköpings Konståkningsklubb

Saga

Lidström

Lidköpings Konståkningsklubb

Maja

Liljegren

Skövde Konståkningsklubb

Fred

Lindblom

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

 

Minorer Stjärnklass Grupp 2

Ellen

Lindeskär

Uddevalla Konståkningsförening

Algot

Lindholm

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Alvina

Nilsson

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Ellen

Olsson

Hammarö Konståkningsklubb

Alma

Olsson

Uddevalla Konståkningsförening

Ida

Sandelius

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Filippa

Schärberg

Uddevalla Konståkningsförening

Minna

Strandvik

Uddevalla Konståkningsförening

Meya

Svahn

Uddevalla Konståkningsförening

Philipha

Svensson

Konståkarna Borås

Alva

Tjärnström

Uddevalla Konståkningsförening

Nova

Tång

Uddevalla Konståkningsförening

Tuva

Widell

Hammarö Konståkningsklubb

Ida

Vilhelmsson

Skövde Konståkningsklubb

Ebba

Wingård

Skövde Konståkningsklubb

Lu

Yang

Hammarö Konståkningsklubb

 

Ungdom 13 Stjärnklass

Joselinn

Emilsson

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Elsa

Hellgren

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Nova

Kilberg

Uddevalla Konståkningsförening

Alma

Ljungström Lignell

Uddevalla Konståkningsförening

Sigrid

Stubberöd

Uddevalla Konståkningsförening

 

Ungdom 15 Stjärnklass

Isak

Lindholm

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

 

Ungdom 13_1 Stjärnklass

Meja

Axelsson

Lidköpings Konståkningsklubb

Linnéa

Elwing

Uddevalla Konståkningsförening

Wilma

Fredsberg

Skövde Konståkningsklubb

Lovisa

Gustavsson

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

Astrid

Johansson

Skövde Konståkningsklubb

Olivia

Larsson

Konståkarna Borås

Elsa

Mattsson

Hammarö Konståkningsklubb

Evelina

Persson

Lidköpings Konståkningsklubb

Tanya

Särnqvist

Lidköpings Konståkningsklubb

Agnes

Tjärnström

Uddevalla Konståkningsförening

Lova

Westerlund

Hammarö Konståkningsklubb

Lovisa

Wiberg

Skövde Konståkningsklubb

 

Ungdom 15_1 Stjärnklass

Tilda

Göransson

Lidköpings Konståkningsklubb

Julia

Johnsson

Konståkningsklubben Trollhättan-Vänersborg

 

Ungdom 13 B

Moa

Hammarqvist

Uddevalla Konståkningsförening

 

 

HÄR ÄR DELTAGARLISTAN FÖR TROLLSTJÄRNAN 3 NOVEMBER
2018-10-19 00:04
ALLA ANMÄLDA DELTAGARE TILL TROLLSTJÄRNAN HT 2018 TÄVLAR PÅ LÖRDAG 3 NOVEMBER.

Deltagarlistan hittar du här 

Tävlingsschema publiceras senare i veckan.

Vi ser fram mot fina tävlingsdagar!

Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen